Powstanie centrum operacji mózgu w Szpitalu Bródnowskim!

Mazowieckiego, profil Tweeter

W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie ma powstać centrum operacji mózgu. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek w Europie i drugi na świecie. Na tę inwestycje szpital otrzyma pomoc finansową z Unii Europejskiej – odpowiednie umowy zostały już podpisane!

Nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu w Warszawie

Warszawski Szpital Bródnowski już w tej chwili jest uznanym w Polsce i w Europie ośrodkiem leczącym pacjentów z chorobami neurologicznymi. Zarówno z racji posiadania unikalnego sprzętu umożliwiającego dokonywanie operacji mózgu, jak i doświadczenia pracujących w nim neurologów.

W planach Szpitala Bródnowskiego jest rozwój oddziału neurologicznego poprzez zakup nowych, wysoce technologicznie zaawansowanych urządzeń medycznych. Jednym z nich jest innowacyjny system typu Visualase. Urządzenie to pozwala dokonywać z podglądem w czasie rzeczywistym takich skomplikowanych operacji, jak usuwanie nowotworów czy ognisk padaczkowych.

Wśród planowanych zakupów znajdzie się również technologia typu FUS. Zostanie zainstalowana w aparacie do rezonansu magnetycznego, który już znajduje się w posiadaniu Szpitala Bródnowskiego. Dzięki temu przy pomocy ultradźwięków można będzie niszczyć chorobowo zmienione tkanki w mózgu. Na wyposażeniu placówki znajdą się jeszcze: nowoczesne systemy umożliwiające precyzyjne biopsje, system neuronawigacji do precyzyjnego i trójwymiarowego naprowadzania na cel terapeutyczny oraz mikroskopu o najwyższych parametrach.

Oczywiście to tylko część sprzętu, który zostanie zakupiony na potrzeby nowego centrum operacji mózgu w Szpitalu Bródnowskim. Każde z tych urządzeń w znacznym stopniu usprawni pracę chirurgów, dając nadzieję wielu osobą cierpiącym na choroby mózgu. Na planowaną inwestycję placówka otrzyma prawie 18 mln ze środków Unii Europejskiej. 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content