Rembertowska ulica Paderewskiego zostanie przebudowana

30 grudnia 2021 roku Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na modernizację ulicy Paderewskiego w Rembertowie. Termin składania ofert mija 14 stycznia. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę tego roku.

Jak zmieni się rembertowska ulica?

Wybrany przez ZDM wykonawca przebuduje jeden z ważniejszych odcinków ulicy Paderewskiego, znajdujący się między ulicami Katiuszy a Strycharską.

Po wschodniej stronie ulicy pojawi się również chodnik. Obecnie istnieje tylko jeden chodnik po zachodniej stronie ulicy, co utrudnia poruszanie się pieszym. Potrzebę wybudowania dodatkowego chodnika zgłaszali sami mieszkańcy rejonu w jednej z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego, a pomysł poparło 420 osób. Wyremontowany zostanie też chodnik, który istnieje obecnie – starą, nierówną i wyszczerbioną kostkę brukową zastąpią estetyczne płyty chodnikowe.

Pojawienie się nowego chodnika wiąże się z budową kanalizacji deszczowej, która przyjmie wodę opadową z jezdni i chodników. Do tej pory deszczówka spływała na pobocze, po czym wsiąkała w ziemię. Po wykonaniu kanalizacji zostanie położona nowa nawierzchnia jezdni na całym remontowanym odcinku.

Inwestycja obejmuje również nowe nasadzenia. Pojawią się kępy ligustra pospolitego w kilku miejscach między jezdnią a nowym chodnikiem, dwie grusze drobnoowocowe na pasie dzielącym jezdnie al. gen. A. Chruściela „Montera” w pobliżu skrzyżowania z ul. Bombardierów oraz trawniki. Niestety konieczna jest wycinka jedynego istniejącego w tym miejscu drzewa, ponieważ koliduje ono z przebiegiem nowego chodnika.

Drugi przetarg na przebudowę Paderewskiego

Ogłoszony 30 grudnia przetarg na przebudowę Paderewskiego jest już drugim z kolei przetargiem związanym z tą inwestycją. W pierwszym zgłosiło się sześć firm, z których wybrano warszawską spółkę Granar, oferującą wykonanie prac za 1 mln 588 tys. zł brutto, jednak do podpisania umowy nie doszło. Przyczyną były szybko rosnące ceny materiałów. Procedury przetargowe wydłużyły się o cztery miesiące, więc termin podpisywania umowy wypadł w innej niż wcześniej sytuacji na rynku. /js/

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich, Foto: Zarząd Dróg Miejskich



 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content