Rowerzysta potrącił małą dziewczynkę na Bulwarach Wiślanych!

Rowerzysta potrącił trzyletnią dziewczynkę na Bulwarach Wiślanych. Miejsce to uchodzi za jedno z bardziej niebezpiecznych, jeśli chodzi o pieszych. Przyczyną tego są poruszający się z dużą prędkością rowerzyści. Niestety, właściciele jednośladów często nie zwracają uwagi na innych użytkowników dróg, z którymi dzielą przestrzeń.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 sierpnia 2022 roku, około godziny 12.00 przy ulicy Karowej na stołecznych Bulwarach Wiślanych (mowa tu o odcinku, gdzie z powodu budowy kładki wydzielony został jeden pas. Dlatego w tym miejscu rowerzyści jeżdżą pośród pieszych). Jadący zbyt szybko rowerzysta wpadł na trzylatkę, którą poturbował tak mocno, że dziewczynkę musiano zabrać do szpitala. Badanie wykazało, że kierowca jednośladu był trzeźwy.

Kilka minut po godzinie dwunastej policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem na Bulwarach Wiślanych przy ulicy Karowej. Mówimy tutaj o potrąceniu trzyletniego dziecka przez rowerzystę. Dziewczynka została zabrana do szpitala pod opieką osoby dorosłej. Rowerzysta został przebadany pod katem alkoholu, był trzeźwy – powiedział RDC Rafał Rutkowski ze stołecznej policji (cytat za radiem RDC).

Całe zajście mogło skończyć się o wiele gorzej, choć niewątpliwie z punktu widzenia potrąconego dziecka była to traumatyczne wydarzenie. Niestety, problem z kierowcami jednośladów, którzy zachowują się tak, jakby byli jedynymi użytkownikami dróg i zawsze mieli pierwszeństwo, nie dotyczy wyłącznie Bulwarów Wiślanych. Szerzej pisaliśmy o tym na naszej stronie w lipcu tego roku w artykule „Piraci na jednośladach”. Polecamy! /jn/

Źródło: RDC



Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content