Rusza akcja „Koleją do Kultury”

Mieszkańcy stolicy, którzy korzystają z usług Kolei Mazowieckich, mogą przy okazji skorzystać ze zniżek na różne wydarzenia kulturalne na terenie całego Mazowsza. Kolejarze już po raz szósty ruszają z akcją „Koleją do Kultury”.

Ideą całego przedsięwzięcia jest przede wszystkich promocja ciekawych miejsc związanych z kulturą na terenie Mazowsza. Podróżujący Kolejami Mazowieckimi po zakupie biletu na przejazd – zarówno w kasie biletowej, biletomacie, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.mazowieckie.com.pl, jak również u kierownika pociągu mają przy okazji możliwość kupienia ze zniżką biletów do muzeów, teatrów czy galerii. W akcji nie biorą udziału bilety WKD oraz ZTM nabyte w ramach wspólnej oferty „Wspólny bilet ZTM -KM-WKD”.

– Cieszę się, że podróżni mają możliwość odbyć kulturalną podróż pociągami Kolei Mazowieckich. Zdaję sobie sprawę, że w obecnych realiach funkcjonowanie placówek kulturalnych nie należy do najłatwiejszych, jednak to nie zmienia faktu, że wszyscy pragniemy powrotu do normalności. Ta akcja jest właśnie jedną z takich możliwości – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Partnerami akcji jest siedemnaście mazowieckich placówek kulturalnych oraz jedna z Pomorza.

– Bilet do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu kupimy z 20-procentową zniżką. W Muzeum Niepodległości i Stacji Muzeum otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie taką ofertę proponuje na wszystkie bilety. W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Bilet normalny w cenie ulgowego otrzymamy w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu zwiedzimy z 50-procentowym rabatem, a Muzeum Sportu w Warszawie – bezpłatnie – informują mazowieccy urzędnicy.

Dodatkowo 15-procent zniżki na bilety normalne i ulgowe oferuje Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, a na koncerty odbywające się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wysokość zniżki to 20 procent.  

/MK/

Źródło/Fot. KM, mazovia.pl 

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content