Ruszył remont pętli Żerań FSO. Plany remontów ZTM na ten rok

Trwa remont na pętli autobusowej Wiatraczna, rozpoczęły się prace na Żeraniu. Tak Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął sezon remontów infrastruktury komunikacyjnej. W tym roku naprawione ma zostać ponad 30 przystanków i pętli, w tym dziewięć w prawobrzeżnych dzielnicach.

12 kwietnia rozpoczął się remont części pętli autobusowej Żerań FSO. Prace są prowadzone na drugim (patrząc od od pętli tramwajowej) peronie. Planowane jest wzmocnienie konstrukcji i wymiana nawierzchni między peronami.

Wcześniej – na naszą prośbę – służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dokonały przeglądu sieci kanalizacyjnej pod pętlą oraz jej udrożnienia – informuje ZTM.

Kilka dni wcześniej, 6 kwietnia rozpoczął się natomiast częściowy remont na autobusowej pętli Wiatraczna i to właśnie pracami na pętlach: Żerań FSO i Wiatraczna ZTM rozpoczął sezon remontów infrastruktury komunikacyjnej. Do końca roku spółka Planeta oraz Zakład Remontów i Konserwacji Dróg wyremontują na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego ponad 30 przystanków: na Ochocie – siedem, w Śródmieściu – sześć, po cztery na Pradze Południe (w tym pętla Witolin) i Mokotowie, po dwa – na Targówku oraz w Wawrze i Włochach oraz po jednym – na Białołęce, Bemowie, Bielanach i Woli oraz w Wilanowie.

Jak zaznacza ZTM, zakres prac w danym miejscu, będzie uzależniony od stanu infrastruktury na konkretnym przystanku. Mogą to być naprawy nawierzchni peronów, zatok i pasów przejazdowo-postojowych oraz drobne remonty, jak wymiana krawężnika czy urządzeń infrastruktury podziemnej (włazów kanałowych, wpustów deszczowych lub studni teletechnicznych).

Przystanki do remontu w tym roku:

Przystanek: CH Promenada 01, ul. Ostrobramska

Przystanek: Zamieniecka 02, ul. Ostrobramska

Przystanek: Abrahama 02, ul. gen. T. Bora-Komorowskiego

Przystanek: Ateńska 03, ul. Saska

Przystanek: Witolin 02, pętla autobusowa

Przystanek: Rembielińska 01, ul. Bartnicza

Przystanek: Wyszogrodzka 02, ul. Wyszogrodzka

Przystanek: Gruntowa 02, ul. Patriotów

Przystanek: Gruntowa 01, ul. Patriotów

Przystanek: Warzelnicza 02, ul. Białołęcka

 

/ztm/

 

 

 

  

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content