Sąsiedzka wymiana roślin na Gocławiu

Sąsiedzka wymiana roślin na Gocławiu

W czwartek, 23 marca 2023 roku na Pradze Południe każdy wielbiciel roślin doniczkowych będzie mógł oddać, wziąć lub wymienić się kwiatami doniczkowymi na wiosennej sąsiedzkiej wymianie roślin. Wydarzenie odbędzie się w Terminalu Kultury Gocław, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, w godzinach 15.00 – 19.00.

Daj roślinom doniczkowym drugie życie!

Masz zbyt dużo roślin w mieszkaniu, ale nie chcesz ich po prostu wyrzucać? A może chcesz powiększyć własną kolekcję o inne okazy? Sąsiedzka wymiana roślin na Gocławiu jest doskonałą okazją na to, by dać doniczkowym kwiatkom drugie życie. Jak to działa?

Sąsiedzka wymiana roślin to wydarzenie otwarte. Nie jest potrzebna wcześniejsza rezerwacja. Wystarczy przyjść i przynieść ze sobą jedną lub kilka roślin, bulwy lub nasiona. Wymienić się z kimś lub zostawić doniczki dla innych miłośników przyrody. Oraz oczywiście zabrać do domu kwiaty pozostawione przez innych.

Ważne jest, by przynosić tylko zdrowe rośliny! Przynosząc chore, ryzykujemy możliwość rozprzestrzenienia się choroby na zdrowe okazy. Pożółkłe lub zbrązowiałe liście, plamy, biały lub szary nalot, dziury w liściach, dziwne „grudki” na pędach i liściach i inne nietypowe zmiany świadczą o tym, że roślina nie jest zdrowa. Oczywiście może to wynikać ze złych warunków, w jakich przebywała lub niedoboru składników odżywczych, ale może być też oznaką choroby zakaźnej lub pasożytniczej. Lepiej więc takich roślin unikać.

Zanim zdecydujemy się zabrać jakąś roślinę do domu, warto również upewnić się, czy jesteśmy w stanie odpowiednio o nią zadbać, np. zapewnić jej dostateczną ilość światła. Pamiętajmy również, że niektóre rośliny są trujące. Jeśli więc mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta – koty, psy – lepiej z takiej rośliny zrezygnować, choćby nawet była wyjątkowo piękna!

W trakcie sąsiedzkiej wymiany roślin na Gocławiu będzie można zabrać do domu lub ogródka azalie podarowane specjalnie na tę okazję przez firmę ogrodniczą Tomaszewski – Piękne kwiaty od pokoleń.

Sąsiedzka wymiana roślin na Gocławiu

/JPN, Lokalny Serwis Informacyjny w Warszawie/

Źródło: UD Praga-Południe

Zdjęcie główne: PixabayBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content