Seksafera na Targówku

Społecznik Robert K., autor i pomysłodawca Wioski Żywej Archeologii, mieszczącej się przy Domu Kultury Świt na Bródnie, został zatrzymany przez prokuraturę. Podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące pedofilii.

Wiosce Żywej Archeologii jeszcze kilka tygodni temu prowadzono warsztaty dla dzieci. Dziś teren ten świeci pustkami, a największe zainteresowanie tym miejscem wykazuje prokuratura, policja oraz dzielnicowi radni, którzy chcą jak najwięcej dowiedzieć się o przebywającym w areszcie śledczym Robercie K. Ten został zatrzymany i podejrzany jest o to, że od lipca ubiegłego roku wykorzystywał seksualnie 14-letnią wolontariuszkę.

– Robertowi K. postawiono zarzut wielokrotnego obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia. Do tych zdarzeń dochodziło w kraju, ale także za granicą – informuje Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Sprawa wywołała dodatkowe emocje w związku z członkostwem podejrzanego w Fundacji Gesta.

– To co jest dla nas bulwersujące to to, że Wioska Żywej Archeologii była finansowana ze środków publicznych, m.in. z budżetu obywatelskiego. Na dzień dzisiejszy jest bardzo dużo pytań w tej sprawie, o wiele mniej odpowiedzi, ale właśnie chcemy jak najszybciej dowiedzieć się, od kiedy Dzielnica Targówek współpracowała z Fundacją Gesta i z panem Robertem K., skąd płynęły środki na jego działania i dlaczego pracownicy Urzędu Dzielnicy, również pracownicy Domu Kultury Świt, nic przez tyle czasu nie zauważyli. Nie zauważyli, że dzieje się tam źle – powiedziała na konferencji prasowej Marta Borczyńska, radna z Targówka.

Komunikat z Ratusza na Targówku jest krótki.

– Burmistrz dzielnicy wdrożyła procedurę sprawdzającą, jak wyglądało finansowanie Wioski Żywej Archeologii – poinformował Rafał Lasota, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Targówek.

O tym, jak zakończy się ta wielowątkowa sprawa będziemy komunikowali na bieżąco. /mk/

Fot. archeowioska.plerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content