Spalone mieszkania na Targówku oraz Gocławiu!

Petarda odpalona pod blokiem przy ulicy Jugosłowiańskiej na Gocławiu na Pradze Południe spowodowała pożar balkonu i mieszkania. Podobna sytuacja miała miejsce na Targówku przy ulicy Remiszewskiej. Na Białołęce spaliła się wiata i zbiornik z gazem do ogrzewania! Aż 35 pożarów w stolicy spowodowanych przez sztuczne ognie!

Tragiczny finał zabaw sylwestrowych!

Wielu warszawiaków z niecierpliwością oczekiwało nadejścia nowego roku. Niestety nie dla wszystkich Sylwester zakończył się szczęśliwie. Tej nocy warszawscy strażacy wielokrotnie zmuszeni byli interweniować z powodu pożarów wywołanych przez fajerwerki. Prócz wspomnianych wyżej wymienionych, spłonęły jeszcze między innymi auta osobowe we Włochach.

„Dziękuję osobie, która spaliła nam mieszkanie”

Zamiast radosnej sylwestrowej zabawy, chwilę grozy przeżyli właściciele mieszkania przy ulicy Jugosłowiańskiej 15 na Gocławiu. W pewnej chwili na ich balkon wpadła petarda, którą ktoś odpalił pod blokiem. Ogień szybko przeniósł się do wnętrza! Mieszkanie znajdowało się na piątym piętrze kilkukondygnacyjnego bloku.

– Dziękuję osobie, która spaliła nam mieszkanie. Szukam osób, które widziały, kto odpalała tę petardę – napisał na Fejsbooku właściciel spalonego mieszkania na Gocławiu. Zamieścił również zdjęcia i film, na którym widać zniszczony balkon oraz okopcone ściany w lokalu. Zniszczone zostało też okno balkonowe.

Asp. sztab. Łukasz Płaskociński z warszawskiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował PAP: – Taka sama sytuacja miała miejsce na Targówku. Na Białołęce paliła się wiata przed budynkiem oraz zbiornik do ogrzewania. Przyczyny pożarów wyjaśnia policja

Zniszczone auta na Białołęce i we Włochach

Aż do samego rana w sobotę trwała akcja gaśnicza na Białołęce! Zgłoszenie o pożarze wiaty obok domu jednorodzinnego przy ulicy Olesin wpłynęło po godzinie 1.00 w nocy. Niestety ogień objął również znajdujący się w pobliżu zbiornik z gazem służącym do ogrzewania posesji. Skutkiem tego pożaru było doszczętne spalenie się dwóch samochodów oraz poważne uszkodzenie dwóch innych. Na posesji spłonęły ponadto cztery drzewa i inne znajdujące się tam obiekty, między innymi domek do zabaw dla dzieci.

Do rozszczelnienia instalacji gazowej doszło również we Włochach, a stało się to w wyniku pożaru stojącego tuż obok samochodu osobowego.

Łącznie w sylwestrową noc doszło w Warszawie do około 35 pożarów. Na szczęście nikt nie został ranny, a większość zgłoszeń dotyczyła takich obiektów jak śmietniki./jn/

Źródło: PAP; TVN Warszawa 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content