„Stacja Targówek” – mieszkaniowa inwestycja blisko metra

Wizualizacja powstającego osiedla.

W środę 11 września br. wmurowany został Akt Erekcyjny pod ciekawą inwestycję mieszkaniową RSM „Praga”. Przy ul. Witebskiej 4 wyrasta „Stacja Targówek”.

Inwestorem nieruchomości jest oczywiście RSM „Praga”, zaś generalnym wykonawcą firma Malbud1. Konstrukcja jest autorstwa pracowni projektowej Wadeco. Na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego przybyło wielu gości. Wśród nich m.in. Beata Michalec radna m.st. Warszawy, ksiądz Marcin Wojtowicz – proboszcz Parafii Chrystusa Króla na Targówku, przedstawiciele Rady Nadzorczej RSM „Praga” z przewodniczącą Hanną Jarzębską, Zarząd RSM Praga z prezesem Andrzejem Półrolniczakiem, przedstawiciele firmy MAL-BUD 1/PROFBUD z Piotrem Skwarą – Prezesem Malbudu1, Stanisław Chrzanowski – prezes firmy projektowej Wadeco, Andrzej Kozyra – dyrektor firmy projektowej Wadeco, pracownicy RSM „Praga” oraz Barbara Nowosielska Redaktor Naczelna gazety „Mieszkaniec” i Barbara Kołodziej – Redaktor Naczelna gazety „Kurier Informator Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych”.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości.

– To pierwsza nasza realizacja inwestycji na zlecenie RSM „Praga” – mówił w czasie uroczystego wmurowania kamienia węgielnego Piotr Skwara, prezes firmy Malbud1. – Dziękuję Zarządowi Spółdzielni za obdarzenie nas zaufaniem i obiecuję, że inwestycję będziemy realizować z godnie z harmonogramem i z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Andrzej Półrolniczak, prezes Spółdzielni odniósł się do historii i dnia współczesnego:

– Na Targówku jest wiele budynków wybudowanych przez naszą Spółdzielnię. Ten będzie kolejnym, który pokazuje, że bardzo dobrze radzimy sobie na rynku mieszkaniowym i że nasza Spółdzielnia potrafi budować i buduje dobrze. Korzystając z okazji chcę podziękować wszystkim pracownikom Spółdzielni, szczególnie tym z działu inwestycji oraz Radzie Nadzorczej.

Sygnatariusze aktu erekcyjnego prezentują historyczny dokument.

Głos zabrała też radna Beata Michalec: – Kibicuję tej inwestycji. Jestem związana z Targówkiem od lat, a mój pradziadek budował tu domy. W latach 70., gdy się tu sprowadziliśmy, zastaliśmy księżycowy krajobraz – nie było ulic, brnęło się w błocie. Od tamtego czasu Targówek bardzo się zmienił. Mamy już metro, mamy nowe osiedla i budynki. Ale ten będzie wyjątkowy, bo tu znajdzie się dom kultury, którego brakuje na osiedlu.

Prezes Andrzej Półrolniczak przypomniał, że radna jest także prezesem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Dodał, że Spółdzielnia od pewnego czasu współpracuje z Towarzystwem i jeśli w przyszłości powstanie Oddział Targówek, to może znajdzie siedzibę właśnie w budowanym tu obiekcie.

Następnie przedstawiciele inwestora, wykonawcy i projektanta podpisali akt erekcyjny, który został zamknięty w specjalnej, metalowej tubie. Tubę, inwestycję i wszystkich zgromadzonych poświęcił ks. proboszcz Marcin Wojtowicz. Ostatnią częścią uroczystości było zalanie tuby betonem.

„Stacja Targówek” będzie wielopłaszczyznową bryłą, w której znajdzie się ponad 150 mieszkań o powierzchni od 26 do 71 m kw. Nowoczesna bryła znakomicie wpisuje się w zmieniające się otoczenie tej centralnej części Targówka. Olbrzymim plusem inwestycji jest komfortowa sytuacja komunikacyjna – bliskość stacji metra, przystanków autobusowych, a także stacji PKP.

Inwestycja wyrasta już z poziomu „0”.

Budynek powstaje w otoczeniu licznych terenów zielonych m.in. Parku Wiecha, w sąsiedztwie szkół, przedszkoli, licznych placów zabaw oraz Teatru Rampa. Na terenie inwestycji zostanie zbudowany plac zabaw dla dzieci, a w samej nieruchomości zadomowi się dom kultury. Osiedlowe kluby kultury, które działają przy RSM „Praga” wychodzą z szeroką ofertą do mieszkańców. Głównie ukierunkowaną na dzieci i osoby w starszym wieku. W domach kultury odbywają się m.in. różnego rodzaju zajęcia, warsztaty, a nawet organizowane są półkolonie dla dzieci i młodzieży. (AS)

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content