Święto Ulicy Stalowej – relacja

Święto Ulicy Stalowej - relacja

W sobotę i niedzielę 17 i 18 czerwca br. ulica Stalowa tętniła życiem, choć ruch kołowy w ten weekend był zamknięty.

Cały ten zgiełk spowodowało Święto Ulicy Stalowej. Przez dwa dni odbywały się tam spektakle, warsztaty taneczne i plastyczne, śniadanie sąsiedzkie, animacje, gry i zabawy, gry wielkoformatowe dla dzieci i dorosłych, spacery historyczne, koncerty podwórkowe i balkonowe i wiele, wiele innych.

Każdy dzień miał swój charakter – i hasło przewodnie.

W sobotę Stalowa zachwyciła nas „Praską labą”. Wystąpiły zespoły Wesołe Mazurki z Pragi i Duże Mazurki, Cukier, Grzeczni Chłopcy oraz Kosmiczni Warszawa, a w ciągu dnia Heniek Małolepszy czarował uczestników muzyką starej Pragi.

Niedziela, pod hasłem „Warszawski sznyt”, była dniem odpoczynku, śniadania sąsiedzkiego, teatrów ulicznych oraz jazzu, muzyki klasycznej i dawnych szlagierów Warszawy dwudziestolecia międzywojennego. Tego dnia usłyszeliśmy ze sceny Siergieja Wowkotruba, Gypsy Swing Quartet, Warsaw Camerata a’la Carte i Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, a po ulicy krążyła z muzyką Orkiestra Na Dużym Rowerze.  

I to w rytmie tej muzyki pożegnaliśmy te dwa niezwykłe dni i mamy nadzieję, że za rok ulica Stalowa znowu nas zachwyci podczas swojego święta.

AM, fot. DK Praga 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content