Turniej Damian Cup na praskim „Wembley”

W niedzielę, 25 września w godzinach 8:00-16:00 na boisku „Wembley” Klubu Sportowego Drukarz Warszawa przy al. Zielenieckiej 2 odbędzie się turniej Damian Cup. Będzie to szczególne wydarzenie ku czci ś.p. Damiana Godlewskiego. Eventowi przyświeca hasło „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”.

– Damiana potrącił samochód. Od 2018 roku był w śpiączce. Po roku niestety zmarł. Dominik – brat Damiana razem z przyjaciółmi organizował turnieje piłkarskie, aby uzbierać środki na leczenie i rehabilitację brata. Ten turniej ma na celu upamiętnienie Damiana Godlewskiego. Jest też drugi cel tego wydarzenia. Pieniądze uzbierane w niedzielę zostaną przekazane na rehabilitację Piotrka Bielawskiego, który w 2005 roku został pobity i do dnia dzisiejszego jest w stanie wegetatywnym. Na rzecz Piotrka prowadzę od kilkunastu lat działania wspierając go i jego rodzinę – mówi Łukasz Bełdycki, współorganizator turnieju Damian Cup.

W praskich zawodach weźmie udział szesnaście drużyn męskich i trzy żeńskie.

– Prawie wszyscy, jak nie wszyscy, biorący udział w turnieju to nasi wspólni znajomi. Zgrają w nim głównie ludzie z Grochowa i okolic, czyli Gocław,  Saska Kępa. Są to nasi koledzy i koleżanki – zaznacza współorganizator zawodów.

Wydarzenie to to nie tylko emocje piłkarskie. Organizatorzy zachęcają do udziału w nim całe rodziny.

– Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym piłkarzom i piłkarkom, bo już sam udział w tym przypadku czyni wszystkich zwycięzcami. Tego dnia poza turniejem piłkarskim kobiet i mężczyzn zaplanowane są także m.in.: animacje dla dzieci, malowanie buziek, dmuchańce oraz inne ciekawe atrakcje dla najmłodszych – zachęca Łukasz Bełdycki.

Zapraszamy na turniej Damian Cup, które odbędzie się na bocznym boisku zespołu KS Drukarz Warszawa. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia przekazane zostaną na rehabilitację Piotra Bielawskiego.

/Marcin Kalicki/

Źródło: własne, fot. pixabay.comBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content