V Białołęcki Bieg Wolności

V Białołęcki Bieg Wolności, zorganizowany przez Dzielnicę Białołęka, odbędzie się w sobotę 14 grudnia 2019 roku, o godz. 12:13, wpisując się w obchody 38-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.


Zawodnicy będą mieli do pokonania symboliczne 13 km, w trzech pętlach o długości 4,3 km. Start i meta usytuowane będą pod główną bramą Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Pogoda tradycyjnie nie będzie rozpieszczać, ale zapewniamy fantastyczną atmosferę biegową i przypomnienie klimatu tamtych lat z koksownikami, czarną kawą i grochówką, serwowaną z więziennego kotła.

Biegowi towarzyszyć będą uroczyste obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą internowanych, a także plenerowy koncert muzyczny. Dodatkowo przed startem odtwarzane będą historyczne nagrania: Gen. Wojciecha Jaruzelskiego informujące o wprowadzeniu stanu wojennego oraz fragment Dziennika Telewizyjnego z 1989 roku, podczas którego Joanna Szczepkowska ogłosiła na antenie zakończenie komunizmu w Polsce. Usłyszymy też piosenki z tamtych lat, na czele ze pamiętnym utworem „Mury” Jacka Kaczmarskiego.
Na zdjęciach IV Białołęcki Bieg Wolności.

Foto: Luka&Maro

Info: fb/Białołęcki Bieg Wolności