W najbliższą niedzielę zrobimy zakupy!

W najbliższą niedzielę zrobimy zakupy!

Przepisy dotyczące handlu w niedziele są obecnie bardzo rygorystyczne. W 2022 roku tylko w nieliczne niedziele sklepy są otwarte. Czy 28 sierpnia będziemy mogli zrobić zakupy? Ile jeszcze handlowych niedziel w tym roku przed nami?

Do tej pory, w 2022 roku, mieliśmy możliwość robić zakupy tylko w cztery niedziele:

  • 30 stycznia,
  • 10 kwietnia,
  • 24 kwietnia,
  • oraz 26 czerwca.

Najbliższa niedziela, 28 sierpnia, jest kolejną z tych nielicznych, w których sklepy są dostępne dla kupujących. Warto więc skorzystać z możliwości odwiedzenia sklepów, szczególnie gdy w tygodniu mamy mało czasu na robienie zakupów.

A ile jeszcze handlowych niedziel przed nami? Niestety, dla wielbicieli niedzielnych zakupów mamy złą wiadomość. Do końca roku jeszcze tylko dwie niedziele będą handlowe:

  • 11 grudnia i
  • 18 grudnia.

Od lutego 2022 roku przepisy dotyczące sprzedaży w niedzielę zostały bardzo zaostrzone. Wcześniej wiele sklepów, w tym należące do dużych sieci, obchodziło zakaz handlu w te dni, organizując tzw. placówki pocztowe. Jednakże po znowelizowaniu „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni” to się zmieniło. Od tej pory sklepy, w których działalność pocztowa nie stanowi co najmniej 40% miesięcznego przychodu ze sprzedaży detalicznej, nie mogą być wyłączone spod zakazu handlu w niedziele i święta. /jn/

Foto: Pixabay.comerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content