W Warszawie pojawił się autobus dla osób bezdomnych!

Foto: FB Mobilnego Punktu Poradnictwa

3 listopada na ulice Warszawy wyjechał Mobilny Punkt Poradnictwa, w postaci specjalnego autobusu. Wóz będzie kursował każdego codziennie od 8.00 do 19.00, do końca kwietnia 2022 roku. Wszystkie usługi świadczone są bezpłatne.

Warszawski Mobilny Punkt Poradnictwa

Specjalny autobus dla osób w kryzysie bezdomności po raz pierwszy wyjechał na ulice stolicy 2018 roku. Uruchomiony został w ramach realizacji projektu „Warszawski streetworking i poradnictwo – program socjalno-pomocowy na rzecz osób w kryzysie bezdomności” zgodnie z umową pomiędzy m.st. Warszawa a Stowarzyszeniem Pomocy i Interwencji Społecznej, Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Warszawa-Praga, Mokotowskim Hospicjum Św. Krzyża, Stowarzyszeniem Monar, Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi oraz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Działalność specjalnego autobusu finansowana jest przez m.st. Warszawa.

Warszawski Mobilny Punkt Poradnictwa osobom w kryzysie bezdomności oferuje nie tylko ciepłe napoje i pożywienie. Jego zadaniem jest także zapewnianie wsparcia emocjonalnego oraz udzielanie pomocy doraźnej i interwencyjnej, np. przy załatwieniu różnych spraw urzędowych. W autobusie można nawet bezpłatnie wykonać zrobić zdjęcie do dowodu osobistego.

(Czytaj też: Pomóżmy bezdomnym przetrwać czas epidemii! oraz  Warszawska Karta Praw Osób Doświadczających Bezdomności)

Gdzie możemy znaleźć autobus dla osób w kryzysie bezdomności?

Warszawski autobus dla osób bezdomnych startuje z Dworca Wschodniego. Autobus zatrzyma się między innymi na placu Szembeka, ulicy Samochodowej, przy Dworcu Zachodnim, na placu Zawiszy, przy Dworcu Centralnym, na ulicy Kruczej, przy moście Józefa Poniatowskiego, na Rondzie Starzyńskiego, przy park R. Traugutta, na ulicy Niskiej, na ulicy Sowińskiego, na ulicy Nowolipki i na ulicy Kapitulnej. Przystanki będą znajdują się w pobliżu punktów oferujących pomoc potrzebującym, takich jak jadłodajnie, łaźnie, ogrzewalnie czy noclegownie.

Dokładny rozkład jazdy autobusu dla osób w kryzysie bezdomności można znaleźć na stronie FB warszawskiego Mobilnego Punktu Poradnictwa.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy, FB MPP 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content