Wahadło na Wybrzeżu Helskim

 

Prace na praskim wybrzeżu są już zaawansowane. Od wtorku, 27 października, od godz. 10.00 zmieni się organizacja ruchu na fragmencie ul. Wybrzeże Helskie pod mostem Gdańskim. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Warszawa buduje ponad dwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana będzie też nowa jezdnia wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, sygnalizacja świetlna, oświetlenie, przebudowana zostanie infrastruktura techniczna, posadzona będzie zieleń.

Na potrzeby budowy na ul. Wybrzeże Helskie został wprowadzony jeden kierunek ruchu – kierowcy mogą jechać tylko w stronę Białołęki. Budowa muru oporowego będzie wiązała się z wprowadzeniem kolejnych zmian w ruchu. We wtorek, 27 października, ok. godz. 10.00 wykonawca prac zmieni organizację ruchu w rejonie mostu Gdańskiego. Na fragmencie od ul. Wybrzeże Puckie do mostu będzie obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Jadący od ul. Zatylnej (przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i dalej pod mostem Gdańskim) będą mogli dojechać do parkingu przy zoo lub skręcić na łącznicę w kierunku ronda Starzyńskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc. /um/