Warszawa Dzieciom – Warszawski Dzień Energii

Pokazy hybrydowych samochodów, mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów na czas oraz produkcja energii elektrycznej z pomarańczy – to część atrakcji pikniku Warszawa Dzieciom. W niedzielę, 2 czerwca, w Multimedialnym Parku Fontann, w godz. 11.00-18.00 na najmłodszych czekać będą konkursy, zabawy i eko-ciekawostki.

Na rodzinnym pikniku Warszawskich Dni Energii znajdą się stoiska dla młodych fanów motoryzacji i technologicznych nowinek, związanych z energetyką odnawialną. W strefie miejskiego transportu przyszłości odbędą się pokazy pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Na stoiskach Smart City dzieci dowiedzą się, w jaki sposób można pozyskać energię ze słońca i wiatru oraz jak zrobić baterię z ziemniaka lub pomarańczy. Uczestnicy będą mogli poznać warszawski system sieci ciepłowniczej, który jest jednym z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania domów. Dla miłośników zabaw plastycznych przewidziane są warsztaty z tworzenia ekobiżuterii z wykorzystaniem starych części komputera. W strefie naukowej będzie można zobaczyć m.in. turbinę wiatrową, auto napędzane wodorem oraz maszyny związane z produkcją energii elektrycznej. W strefie artystycznej odbędą się warsztaty bębniarskie, taneczne oraz spotkanie z animatorami teatru lalek. Dodatkowo organizatorzy przygotowali kolorowanki, konkursy i quizy z nagrodami. Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w mistrzostwach rozkręcania stacji komputerowych na czas. Nie zabraknie także wozów strażackich, motocykli policyjnych, robotów i pokazów chemicznych. Warszawianki i warszawiacy, którzy podczas wydarzenia oddadzą zużyte telefony komórkowe, tablety, laptopy i baterie do punktu recyklingu w zamian otrzymają ekologiczne torby i drobne upominki.

To już szósta edycja Warszawskich Dni Energii, które promują wiedzę o energetyce miejskiej i jej znaczeniu dla życia mieszkańców. Piknik plenerowy będzie wstępem do wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii 2019. Organizatorem imprezy Warszawa Dzieciom jest m.st. Warszawa oraz Stołeczna Estrada i Fundacja Nasza Energia. Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj. /um/