Warszawa uruchamia własną kulturalną platformę VOD

Platforma VOD Warszawa będzie miejscem, w którym wszyscy spragnieni kultury znajdą coś dla siebie… bez wychodzenia z domu. W jednym miejscu znajdziemy ofertę warszawskich instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. A wystarczy jedynie założyć konto.

Dostępne na platformie materiały będą oznaczone informacjami o ograniczeniach wiekowych i, co ważne, możliwe będzie także wprowadzenie tzw. kontroli rodzicielskiej w ramach konta użytkownika. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami materiały (np. koncerty, spektakle czy filmy) można będzie uzupełniać o audiodeskrypcję, napisy lub tłumaczenie na język migowy. Osoby niemówiące po polsku będą mogły zmienić w ustawieniach język, a instytucje będą mogły umieszczać treści audiowizualne w czterech wersjach językowych (w formie napisów lub treści zaopatrzonych w tłumaczenie lektorskie).

Pierwszym bezpłatnym wydarzeniem będzie Festiwal FREEKWENCJA, jego transmisja rozpocznie się 12 września o godz. 19:00. Wystąpią między innymi Dawid Podsiadło, Artur Rojek i Kasia Lins.

Nie wszystkie wydarzenia dostępne będą bezpłatnie. Część produkcji będzie biletowana, ale o tym zdecydują już instytucje oraz organizacje odpowiedzialne za publikacje i kreujące zawartość programową platformy, która jest cyfrowym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w warszawskiej kulturze. Od 1 września można przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru, czy dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały. 

Budowę vod.warszawa.pl sfinansowało m.st. Warszawa, a zrealizowało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

– Zbudowaliśmy platformę VOD Warszawa, by umożliwić warszawskiej kulturze rozwój i funkcjonowanie, docieranie do coraz większego grona odbiorców. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogli dotychczas korzystać z bogactwa znakomitej warszawskiej kultury lub z powodu pandemii zmienili swoje nawyki odbiorcze i sposoby korzystania z zasobów kultury. Wprawdzie nic nie zastąpi żywego kontaktu ze sztuką, ale nasze VOD będzie z pewnością ciekawą propozycją dla widzów z całej Polski – powiedziała wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra. 

Już za kilka tygodni platforma ma być dostępna w postaci aplikacji mobilnych.

Szczegóły na vod.warszawa.pl oraz FB VOD Warszawa /um/

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content