Warszawskie Spotkanie Wigilijne
W najbliższą niedzielę, 15 grudnia odbędzie się XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Tradycyjnie już mieszkańcy stolicy spotkają się na ul. Ząbkowskiej.
Ulica przystroi się świątecznie, po zmroku jej kamienice otuli kolorowe światło, a przy zastawionych stołach będzie smacznie i muzycznie.
200 kilo grzybów
Polskie święta nie mogą się obyć bez zupy grzybowej, którą specjalnie dla gości ugotuje Grzegorz Parczewski, mistrz świata BBQ, a zużyje do niej 200 kilogramów grzybów. Ten świetny kucharz przygotuje aż pięć tysięcy porcji wigilijnych przysmaków, a będzie mu potrzebne 100 kg warzyw, 500 kg ryby, 500 mąki, 2 000 jaj i 1 500 l wody.
Św. Mikołaj czeka na dzieci
Na najmłodszych w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, będzie czekał św. Mikołaj. Dzieci znajdą tam również wiele ciekawych warsztatów i zajęć, podczas których stworzą prezenty dla bliskich i zrobią pamiątkowe zdjęcie. Będą też słodkości, bo co to za święta bez cukierków i pierników.
Wspólne kolędowanie
Repertuar, który dobrze znamy, zaśpiewamy razem. Teksty mniej znane będą w śpiewnikach. A w kolędowaniu pomogą Kuba Jurzyk z zespołem, Trupa Teatralna Warszawiaki a także Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości.
“Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi – Czesławowi Mozilowi. To akcja, która ma na celu zaprezentowanie młodych muzykujących ludzi. W ramach akcji rejestrowane są piosenki w wykonaniu dzieci z udziałem profesjonalnych muzyków, a także teledyski, wywiady oraz relacje video z planu zdjęciowego.
Na ul. Ząbkowskiej Aktorzy Teatru Akt wprowadzą widzów w świat pantomimy prezentując oryginalne kreacje i niezwykłe stroje. Charakteryzacja i teatralne rekwizyty będą świetnym tłem do wspólnych zdjęć.
Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami
Oba wejścia na teren imprezy od ul. Targowej i od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy dla wózków. Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy będzie 5 asystentów. W jednym z namiotów będzie dostępna pętla indukcyjna – namiot zostanie oznaczony odpowiednim piktogramem. Na terenie imprezy będą znajdować się toalety dla osób z niepełnosprawnością.
Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie. Dodatkowo zostanie na niej zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Ponadto prowadzący imprezę będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń.
Źródło: Urząd Miasta