Wielkie zapasy na Białołęce

Białołęcki Ośrodek Sportu gościł we wtorek, 30 listopada czołowych zawodników w kraju uprawiających zapasy. Odbywał się w nim II Turniej Polskiej Ligi Zapaśniczej. Są to zawody mające na celu wyłonienie drużynowego mistrza Polski.

Po pierwszych zawodach odbywających się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie na prowadzeniu w grupie A było Mazowsze Wrestling Team, zaś w grupie B AKS Białogard. W warszawskim turnieju wzięło udział sześć drużyn, które rywalizowały w dziewięciu kategoriach wiekowych. Mecz składał się z trzech potyczek kobiet oraz sześciu pojedynków mężczyzn.

II Turniej Polskiej Ligi Zapaśniczej wygrał zespół Mazowsze Wrestling Team składający się z zawodniczek i zawodników trzech drużyn: Legii Warszawa, AZS AWF Warszawa oraz Mazowsza Teresin. Pokonali oni w pierwszym meczu zespół Zapasy Rzeszów 6:3, a następnie byli lepsi od Panthers Wrestling Team.

Cieszę się, że wydarzenie tej rangi zawitało na Białołękę. To dla nas zaszczyt, że możemy być partnerem tak prestiżowego turnieju, na którym poza czołowymi zapaśnikami w kraju pojawiły się też legendy i wielcy mistrzowie tej dyscypliny – Andrzej Supron i Andrzej Malina – powiedział Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Dzięki wygranej Mazowsze Wrestling Team awansowało do wielkiego finału Polskiej Ligi Zapaśniczej, w którym w weekend 18-19 grudnia tego roku w Łodzi zmierzy się o złoto z MKZ Unią Racibórz. Brązowy medal natomiast zdobędzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy drużynami Zapasy Rzeszów i AKS Białogard. /Marcin Kalicki/

Źródło: PLZ,  Fot. UD Białołęka 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content