Wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży

wolontariatJuż po raz kolejny, w związku z organizacją międzynarodowego wydarzenia, Warszawa stanie się celem podróży dziesiątek tysięcy osób z całego świata. To wszystko za sprawą odbywających się w lipcu w Polsce Światowych Dni Młodzieży i towarzyszących im Dni w Diecezjach.

Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu w charakterze wolontariusza. Wolontariat podczas warszawskich Dni w Diecezjach jest szansą na bezpośrednie wsparcie organizacyjne dużego wydarzenia, zdobycie nowych doświadczeń, wzięcie udziału w ciekawych szkoleniach, poznanie nowych osób, tak z Warszawy, Polski, jaki z innych stron świata. Jest to także okazja do sprawdzenia swojej komunikatywności, otwartości czy umiejętności językowych. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat oferty współpracy:

• Organizatorami wolontariatu podczas Dni w Diecezjach są działające wspólnie Urząd m.st. Warszawy, Archidiecezja Warszawska, Diecezja Warszawsko-Praska oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

• Wolontariusze będą obecni w przestrzeni publicznej miasta, m.in. na lotnisku, dworcach czy ulicach, a także w miejscach wydarzeń kulturalnych towarzyszących Dniom w Diecezjach, centrach wolontariatu oraz w kościołach i sanktuariach, które będą zwiedzane przez gości i turystów.

• Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które wypełnią formularz zgłoszeniowy (znajdujący się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl) do dnia 17 kwietnia 2016 i zostaną zaproszone do współpracy po rozmowie rekrutacyjnej.

• Od kandydatów oczekiwana jest chęć do współdziałania, pozytywnego nastawienia oraz co najmniej komunikatywna znajomość języka angielskiego. Inne języki będą dodatkowym atutem.

• Dla każdego wolontariusza przewidziane jest przygotowanie w postaci profesjonalnych szkoleń – z komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, wiedzy o mieście, pierwszej pomocy czy umiejętności liderskich (dla wybranych osób).

• Wolontariusze będą mieli zapewnione na czas pracy strój, identyfikator, ubezpieczenie NWW, wyżywienie w dniu pracy, darmowe przejazdy komunikacją miejską w Warszawie, możliwość korzystania z centrów wolontariatu, pakiet atrakcji oraz imienny certyfikat po podsumowaniu wydarzenia.

Szczegółowe informacje o projekcie i obszarach zaangażowania znajdują się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl oraz na www.facebook.pl/warszawasdm2016.

Pytania odnośnie wolontariatu prosimy kierować na adres wolontariat@um.warszawa.pl .


 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content