Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 20-21 sierpnia 2022 roku

Park Skaryszewski - Główna aleja

Wakacje i lato powoli zbliżają się ku końcowi, warto więc dobrze wykorzystać ostatnie letnie weekendy. Tym bardziej, że pogoda dopisuje. Dlatego chcemy podpowiedzieć, co można robić w nadchodzący weekend. Oto nasza propozycja darmowych imprez po prawej stronie Wisły.

Wydarzenia na Białołęc

20 sierpnia 2022, od godziny 11.00, Port Żerański, Modlińska 16 – Kajaki na Białołęce

A może pływanie kajakami? Dzięki współpracy Dzielnicy Białołęka z K.S. Spójnia-Warszawa na Kanale Żerańskim można nieodpłatnie wypożyczyć kajaki. Można z nich korzystać maksymalnie przez dwie godziny. Kajaki są dwuosobowe.


21 sierpnia 2022, 12.00-16.00, Galeria Północna, Światowida 17, Wyprzedaż Garażowa w Galerii Północnej

Każda rzecz zasługuje na drugie życie.


21 sierpnia, godz. 20.30, Głębocka 66 – Kino plenerowe

Na ekranie „Moje wspaniałe życie” w reż. Łukasza Grzegorzka. Historia kobiety, która nie chce już być „grzeczną dziewczynką”.Wydarzenia na Targówku

20 sierpnia 2022, godz. 9.00, Park Bródnowski – Parkrun, biegi po Warszawie i okolicach

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Wydarzenie przeznaczone jest dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Przed startem trzeba się zarejestrować. Szczegóły TUTAJ.Wydarzenia na Pradze Północ

19-21 sierpnia 2022, godz. 12.00, Centrum Praskie Koneser – Warsaw Magic Festiwal 2022

3 dni wypełnione występami sztukmistrzów, iluzjonistów, akrobatów, klaunów oraz innych artystów ulicznych na terenie Placu Konesera! W programie m.in. warsztaty: plastyczne, aktorskie, muzyczne, ruchowe, gry dla najmłodszych i automaty rozrywkowe. Będzie też można wziąć udział w loterii fantowej, z której zysk przekazany zostanie na Związek Ukraińców w Polsce. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem UNICEF Polska oraz Burmistrza dzielnicy Praga-Północ.


20 sierpnia 2022, godz. 10.00, Centrum Praskie Koneser – Letnie kino z Bolkiem i Lolkiem

Propozycja dla najmłodszych. Tym razem na ekranie filmy „Poławiacze skarbów”, „Przygoda na pustyni” oraz „Morska przygoda”. Link do WYDARZENIA (warto sprawdzić, czy nic się nie zmieniło).


20 sierpnia 2022, godz. 11.00, Brzeska 20 – Knajpy Starej Pragi, przedwojenne, PRLowskie oraz nieco o dzisiejszych

Spacer historyczny śladami legendarnych praskich knajpek. Tych zapomnianych i zachowanych w pamięci mieszkańców. Będzie można dowiedzieć się o ich historii, kto w nich bywał i z czego słynęły. Spacer poprowadzi Jarek Spacerolog Praski. Wycieczka potrwa ponad 2 godziny i zakończy się w okolicach rogu Ząbkowskiej i Brzeskiej. Zbiórka ul. Brzeska 20 (róg ul. Kijowskiej).


21 sierpnia 2022, godz. 14.00, Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13 – Ukraińskie święto | Українське свято

Sąsiedzkie święto z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Na podwórku zagra dobra ukraińska muzyka. Punktem kulminacyjnym święta będzie wieczór twórczy i literacki, podczas którego będzie można usłyszeć ukraińskie pieśni ludowe i wiersze. Start o 14.00 wspólnym gotowaniem i biesiadowaniem, jedzenie, godz. 16.30 rozpocznie twórczy wieczór. Wstęp bezpłatny, ale mile widziane smakołyki na wspólną ucztę.Wydarzenia na Pradze Południe

20 sierpnia 2022, godz. 21.00, Plaża Poniatówka – Kino letnie pod Poniatem

Tym razem na ekranie amerykański thriller „Obraz pożądania”, w reżyserii Giuseppe Capotondiego – Krytyk sztuki zostaje zaproszony do letniej rezydencji handlarza dziełami, by przeprowadzić wywiad z uznanym malarzem i jednocześnie zdobyć dla gospodarza jeden jego obraz.


20 sierpnia 2022, godz. 17.00, Rondo Waszyngtona – Nie mów, że w Warszawie byłeś… Spacer po Saskiej Kępie

Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego Saska Kępa nazywana była Holandią, kto rzucał w dyrektorów i ministrów popielniczką, co wspólnego ma Agnieszka Osiecka z Coca Colą i do czego służyła Biała Willa. Sart przy popiersiu Jerzego Waszyngtona przy Rondzie Waszyngtona. Spacer przewidziany jest na 90 minut. Poprowadzi go przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Impreza jest darmowa, ale mile widziane napiwki dla przewodnika.


20 sierpnia 2022, godz. 17.00, Park Polińskiego – Potańcówka Międzypokoleniowa

Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Michał Fogg Prezes Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga zapraszają na Potańcówki Międzypokoleniowe. Potańcówki odbywają się 20 i 27 sierpnia 2022 roku w godzinach 17.00-20.00, w Parku im. Józefa Polińskiego ul. Szaserów 125. Do tańca gra Dj Burn Reynoldz.


20 sierpnia 2022, godz. 16.00 i 18.00, PZO Food Hall, Grochowska 312 – Koncerty zespołu „Brass Federacja” w PZO FOOD HALL

Brass Federacja” to zespół dęty. Wszystkie wykorzystywane przez jego członków instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn, należą do rodziny dętych blaszanych. Twórczość zespołu nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów. Założycielem „Brass Federacji” jest Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista i kompozytor.


20 sierpnia 2022, godz. 13.30, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389 – Warsztaty gimnastyczne dla dzieci

Propozycja dla najmłodszych. W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry z KSGA Legion Warszawa.


20 sierpnia 2022, godz. 9.00, Park Skaryszewski – Parkrun, biegi po Warszawie i okolicach

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Imprezy przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Przed startem trzeba się zarejestrować. Szczegóły TUTAJ.


20 sierpnia 2022, godz. 10.00, Rondo Waszyngtona – Spacer śladami Agnieszki Osieckiej po Saskiej Kępie

Agnieszka Osiecka była związana z Saską Kępą przez całe swoje życie. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć miejsca, które wiążą się z artystką i perełki dzielnicy, szczególnie z czasów międzywojennego, wzorcowego modernizmu. Zbiórka na przystanku autobusowym przy Rondzie Waszyngtona od strony Stadionu w kierunku Centrum. Impreza organizowana w ramach projektu „Lokalna Warszawa”, dofinansowanego przez Urząd Miasta st. Warszawy.


21 sierpnia 2022, godz 11.00, Chono Lulu Bistro & Bar, ul. Mińska 25 – Podstawy z szycia na maszynie

Zajęcia przeznaczone dla seniorów, zorganizowane przez Fundację Rozwoju Kinematografii. Obowiązują zapisy – należy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny TUTAJ.


21 sierpnia 2022, godz. 13.00, Park Skaryszewski – Spacer po Parku Skaryszewskim

Spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim. Warto wiedzieć, że Skaryszak w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. Start spaceru przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Czas trwania około 1.5 godz. Impreza bezpłatna, ale mile widziane napiwki dla przewodnika.


21 sierpnia 2022, godz. 15.00, Chłopickiego 2 – Grochów Mały i Witolin – spacer z Praską Ferajną

Uczestnicy będą mogli zwiedzić okolice placu Szembeka. Przybliżona trasa: Chłopickiego, Boremlowska, Szaserów, Żółkiewskiego, Grochowska, Tarnowiecka, Jarocińska, Kawcza, Łukowska, Zamieniecka. Wycieczkę poprowadzi Karol Bulski. Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie bardzo nile widziane napiwki dla przewodnika.Wydarzenia w Wesołej

20 sierpnia 2022, godz. rozpoczęcia 12.00, Plaża Wesoła, Armii Krajowej 32 – Gordonki na plaży z Panem PamPamem

Propozycja dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat i ich opiekunów. Gordonki to zajęcia umuzykalniające, polegające na budowaniu wyobraźni muzycznej. To okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy. Będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Zajęcia trwają około 30 min. Prowadzi je Piotr Łukasik, Pan PamPam, nauczyciel przedszkolny, nauczyciel muzyki, muzyk i basista. Liczba uczestników ograniczona. Wydarzenie jest w całości finansowane przez Plażę Wesoła i KT Perun Wesoła będącą częścią przedsiębiorstwa Kacper Borucki Tennis Solutions. Wstęp wolny, ale udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia.


21 sierpnia 2022, godz. 12.00, Plaża Wesoła, ul. Armii Krajowej 32 – Potworkowe Animacje na Plaży Wesoła

Zajęcia są dla maluchów, przedszkolaków i większych dzieci (o ile nie będą się wstydziły. W programie m.in. bańki mydlane, warsztaty kreatywne, gry i zabawy z chustą animacyjną. Uwaga! Wstęp wolny, ale udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia.


21 sierpnia 2022, godz. 16.00, Plaża Wesoła, ul. Armii Krajowej 32 – Jazz na Plaży Wesoła

Niedzielny odpoczynek na Plaży Wesoła przy dźwiękach muzyki jazzowej na żywo z lemoniadą w ręku. Wstęp wolny, ale udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia.Wydarzenia w Wawrze

Codziennie do 30 sierpnia, godz. 15.00 FabLab Pobite Gary!, ul Błękitna 32 – Muzyczne wakacje w FabLab Pobite Gary!

Zajęcia muzyczne dla każdego, w kim drzemie muzyka. Można ćwiczyć, tworzyć i dzielić się muzyką z innymi. Nie trzeba być wirtuozem, ważne, żeby chcieć zajmować się muzyką! Zajęcia dla grup i osób indywidualnych. Obowiązują zapisy. Można to zrobić, dzwoniąc pod 536 100 009.

/jn/

Foto: Park Skaryszewski, autor Mieszkaniecerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content