XV Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Białołęka Wrestling Cup

XV Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Białołęka Wrestling Cup

W hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej odbył się już po raz piętnasty Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Białołęka Wrestling Cup. Duży sukces odniósł w nim gospodarz zawodów. W punktacji drużynowej UKS Talent Białołęka uplasował się na drugim miejscu.

Turniej poprzedziła miła uroczystość. Czworo zawodników i zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Talent Białołęka – Amelia Kędzierska, Amelia Maluha, Zofia Iwańska i Maciej Bieleń – otrzymało pamiątkowe statuetki za znakomite wyniki osiągnięte w 2022 roku.

W zawodach na Białołęce wzięło udział 281 zapaśników reprezentujących 27 klubów z 7 województw: mazowieckiego, małopolskiego, podlaskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Walki odbywały się jednocześnie na czterech matach. Bardzo zacięta rywalizacja toczyła się do późnych godzin wieczornych. Po ich zakończeniu nastąpiła ceremonia dekoracji medalistów w 55 kategoriach wagowych dziewcząt i chłopców. Zawodniczki i zawodnicy, którzy stanęli na podium, otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki.

W punktacji drużynowej najlepszy okazał się RCSZ Olimpijczyk Radom. Znakomite drugie miejsce przypadło warszawskiemu klubowi UKS Talent Białołęka, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się ostatecznie KS Bieżanowianka Kraków.

– Ogólnopolskie zawody w wrestlingu, czyli zapasach to cykliczna impreza w naszej dzielnicy o uznanej renomie. Już po raz piętnasty Uczniowski Klub Sportowy Talent Białołęka Warszawa prowadzony przez Radosława Radtke zorganizował wydarzenie na bardzo wysokim poziomie, a zainteresowanie zawodami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki. – Ogromne wrażenie robiło zaangażowanie uczestników. Pomimo młodego wieku zawodnicy mieli wysokie umiejętności, a waleczności mógłby im pozazdrościć niejeden dorosły zapaśnik – dodał włodarz dzielnicy.

Uczestników białołęckich zawodów czujnym okiem obserwowali zaproszeni goście m.in.: Włodzimierz Zawadzki – mistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym, Anna Auksel-Sekutowicz – stołeczna radna czy też przedstawiciele Rady Dzielnicy Białołęka: Piotr Cieszkowski i Michał Kozioł.

/MK, Lokalny Serwis Informacyjny w Warszawie/

Fot. UD BiałołękaBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content