Zabiegana sobota na Pradze

Już w najbliższą sobotę, 3 września odbędą się dwie duże imprezy biegowe na Pradze. Miłośników tego sportu nie może zabraknąć na starcie. Organizatorzy proponują dwa dystanse, a wszystko to w ramach Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego i adidas Runners Piątki Praskiej.

Rekordowy bieg

Zawodniczki i zawodnicy mają do wyboru bieg na 5 km lub 21 km 0975 m. Szybka i płaska trasa pozwoli na pobicie rekordów życiowych. Co roku na praskich ulicach o zwycięstwo walczą czołowi polscy długodystansowcy.

– Półmaraton Praski to największy bieg w Warszawie o nocnym charakterze, który wpisał się na stałe w kalendarz biegów ulicznych. Termin imprezy nie jest przypadkowy – półmaraton na atestowanej trasie w klasie mistrzowskiej międzynarodowej jest dla wielu uczestników próbą generalną przed jesiennymi maratonami. Impreza odbywa się od 2014 roku, z przerwą w czasie pandemii – informują przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga-Północ.

Trasa

Start i meta znajdą się na błoniach PGE Stadionu Narodowego. W sobotę o godz. 20:30 uczestnicy półmaratonu ruszą w ul. Zamoyskiego, dalej przez fragment ul. Jagiellońskiej, aby ul. Okrzei dostać się na Wybrzeże Szczecińskie. Następnie udadzą się na Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Dalej ulice stołecznego Gocławia, okolice jeziorka Balaton, a ostatnie kilometry to urokliwa Saska Kępa i meta na błoniach stadionu PGE Narodowego. Tu znajdzie się także miasteczko biegowe.

Biegacze startujący w adidas Runners Piątka Praska natomiast wystartują o godz. 19:30. Trasa biegu poprowadzi w kierunku ul. Zamoyskiego i dalej skręt w ul. Jagiellońską, ul. S. Okrzei i dalej długi, prosty fragment Wybrzeżem Szczecińskim aż do Mostu Poniatowskiego. Następnie nawrotka pod PGE Narodowym, aby ul. Sokolą dotrzeć na błonia stadionu do mety.

W imprezie weźmie udział około 5 000 osób. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal. 

/MK/

Źródło: UD Praga-Północ, fot. pexels.comerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content