Zmarł Andrzej Krochmal

Andrzej Krochmal Foto gazeta Mieszkaniec

Andrzej Krochmal nie żyje.

Z przykrością informujemy, że zmarł nasz wieloletni redakcyjny przyjaciel Andrzej Krochmal. Był człowiekiem niezwykłym. Człowiekiem-instytucją, który przewodniczył i zorganizował wiele wspaniałych imprez. Był m.in. laureatem konkursu “Fair Play” Polskiego Komitetu Olimpijskiego w kategorii “Dżentelmen Sportu” w roku 1981, przerwał wówczas bieg na Mistrzostwach Polski w sztafetowym BnO, by pomóc ofiarom wypadku drogowego.

Andrzej Krochmal był działaczem środowiska Orientacji Sportowej, Przewodniczącym Komisji Regulaminowej Polskiego Związku Orientacji Sportowej, Prezesem Warszawsko-Mazowieckiego Związku Orientacji Sportowej.

Aktywnie działał także w ramach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Był założycielem Mazowieckiej Komisji Imprez na Orientację  PTTK i Prezesem Oddziału PTTK Warszawa-Praga. Przez lata organizował wiele cieszących się niezwykłą popularnością wydarzeń takich jak: Zima na Pradze, Bieg Wedla, rajd DyMnO, Podkurek, ORIENT. Pisał relacje z najważniejszych biegów na orientacje w czasopismach turystycznych m.in. „Azymut Warszawski” czy „Tramwaj”.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Andrzeja. Będzie nam Ciebie brakowało.

/Redakcja/

Źródło/Fot. Gazeta Mieszkaniec – www.mieszkaniec.plerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content