Zmiany w rozkładzie pociągów na linii otwockiej

Kolejny etap prac przy przebudowie linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer powoduje także zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami, które potrwają do 10 czerwca.

Mniej pociągów SKM kursować będzie – do 7 czerwca – pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Otwock (linie S1 i S10). Na całej trasie – z Pruszkowa do Otwocka – pojedzie 15 pociągów dziennie, a jeden pociąg zakończy bieg na stacji Warszawa Falenica. 12 kursów dziennie zaplanowano z Otwocka do Pruszkowa. Pozostałe pociągi, oznaczone w rozkładzie jako linia S10, jeżdżą na krótszej trasie – na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia, a jeden z nich na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Wschodnia. Zmiany objęły również rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

Drugi etap przebudowy linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer – od 8 do 10 czerwca

W dniach 8-10 czerwca ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Radość będzie całkowicie wstrzymany. Dlatego SKM będzie kursowała na trasach:

  • S1: Warszawa Wawer (Warszawa Wschodnia) – Pruszków,
  • S10: Warszawa Wawer – Warszawa Wschodnia,
  • S11: Otwock – Warszawa Radość.

W tym czasie autobusy linii 521 pomiędzy Falenicą a Wiatraczną będą jeździły dwa razy częściej niż jest to w normalnym rozkładzie.

Wstrzymany zostanie także ruch pociągów Kolei Mazowieckich, a na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będą kursowały autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM.

Linia S1

Z Pruszkowa do Wawra pojedzie 14 pociągów, a dwa pociągi skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia. W odwrotnej relacji, z Wawra do Pruszkowa pojedzie 12 pociągów, a trzy rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Linia S10

Pociągi SKM S10 pojadą na trasie Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Pomiędzy tymi stacjami pojedzie łącznie (linie S1 i S10) 36 pociągów w obu kierunkach, z częstotliwością co około 30 minut.

Linia S11

Na trasie Warszawa Radość–Otwock pojadą 34 pociągi w obu kierunkach, z częstotliwością co około 30 minut.

/UM Warszawa, fot. SKM Warszawa/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content