Znęcał się nad swoimi rodzicami

Znęcał się nad swoimi rodzicami

Policja zatrzymała 34-letniego mieszkańca Targówka, któremu postawiono zarzut znęcania się nad rodzicami. Mężczyzna był już skazany na karę więzienia za stosowanie przemocy domowej, więc zarzuty, jakie usłyszał dotyczą działania w warunkach recydywy.

W ubiegłą środę, 4 maja 2022 roku, przed godziną 15.00 funkcjonariusze policji z Targówka otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek dzielnicy. Kobieta twierdziła, że jej syn od kilku dni jest w ciągu alkoholowym. Kiedy po raz kolejny wrócił do domu pijany, zażądał od niej pieniędzy na alkohol, a gdy odmówiła, zaczął ją szarpać i wyzywać. Zeznała również, że jej syn często zachowuje się agresywnie i znęca się nad nią oraz jej mężem, czyli swoim ojcem. Jest również bezrobotny.

Przybywszy na miejsce mundurowi rzeczywiście zastali 34-latka pijanego i zachowującego się agresywnie. Nie chciał się uspokoić nawet na widok policjantów, dlatego ci zmuszeni byli go obezwładnić. Następnie zabrali go do komisariatu przy ul. Chodeckiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Matka mężczyzny zdecydowała się złożyć zawiadomienie przeciw synowi.

34-latek był już wcześniej oskarżony o znęcanie się nad matką i skazany na karę pozbawienia wolności. Po opuszczeniu więzienia w 2020 roku nie zmienił swojego zachowania i nadal był agresywny wobec rodziców, prześladując ich fizycznie i psychicznie. Dlatego postawiono mu zarzut działania w warunkach recydywy.

Na wniosek policji Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ podjęła decyzję o objęcie mężczyzny dozorem policyjnym. Zatrzymany otrzymał też nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami. W asyście mundurowych 34-latek udał się do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. /jn/

Źródło i zdjęcie: KRP VIerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content