Znikające parkingi

Problem z miejscami do parkowania to bolączka całej stolicy, również Targówka.

Nietrudno więc zrozumieć niezadowolenie mieszkańców, że z mapy dzielnicy zniknęło kilka parkingów,  np. przy ulicy Łojewskiej. O przyczynę likwidacji parkingów zapytaliśmy rzecznika UD Targówek Rafała Lasotę. Z jego odpowiedzi wynika, że po otwarciu nowych stacji metra niektóre parkingi zostały zlikwidowane, ponieważ były to tylko parkingi tymczasowe, otwarte na czas budowy kolejnego odcinka metra. 

Zapytaliśmy również, dlaczego obszerny, niedawno wybudowany parking pod Urzędem Dzielnicy Targówek świeci pustkami.

Parking pod Urzędem Dzielnicy miał być otwarty do końca października tego roku. Jednak wykonawca, firma Gulermak, nie uzupełnił braków. Sprawa została przekazana do Metra Warszawskiego, jako podmiotu nadzorującego wykonawcę  – poinformował nas Rafał Lasota.

W dniu 9 listopada br. otrzymaliśmy informację z Urzędu Dzielnicy Targówek, że wykonawca dokończył prace, dokonano odbioru technicznego i parking został już oddany do użytku.

 JPN 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content