Metro na Bródno już od jutra

Już jutro otwarte zostaną trzy kolejne stacje II linii metra: Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Dzięki temu mieszkańcy prawobrzeżnej części Warszawy w szybki sposób dojadą do centrum miasta.

Pomimo, iż prace budowlane na wschodnio-północnym odcinku II linii metra zakończyły się w sierpniu, to Metro Warszawskie musiało poczekać z otworzeniem nowych stacji do momentu uzyskania wszystkich pozwoleń z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

– Mamy komplet pozwoleń, jutro ruszamy – zakomunikowało Metro Warszawskie. Informację tą potwierdził na Facebooku prezydent stolicy Rafał Trzaskowski: – Inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy miasta stołecznego Warszawy pojadą już z nowych stacji M2: Zacisze, Kondratowicza, Bródno.   

Dotychczas druga linia metra na odcinku wschodnim-północnym kończyła bieg na stacji Trocka. Teraz podziemną kolejką będą mieli okazję pojechać mieszkańcy Bródna. Nowe stacje zlokalizowane są:

  • C19 Zacisze – pod ulicą Figara przy skrzyżowaniu z ulicami Codzienna, Rolanda i Spójni;
  • C20 Kondratowicza – pod ulicą Kondratowicza między skrzyżowaniami z ulicami Malborską i 20 Dywizji Piechoty PW a ulicą Św. Wincentego;
  • C21 Bródno – w ulicy Kondratowicza pomiędzy skrzyżowaniami ulic Bazyliańskiej i Rembielińskiej oraz Łabiszyńską.

Otwarcie nowych stacji wiąże się również ze zmianami w komunikacji miejskiej (pisaliśmy o tym tutaj: https://mieszkaniec.pl/komunikacja-po-otwarciu-metra-na-targowku/).

Podróż ze stacji Bródno do stacji Świętokrzyska ma potrwać ok. 20 minut, co niewątpliwie przyspieszy dotarcie do domów, szkoły czy pracy tym mieszkańcom, którzy z podziemnej kolejki będą korzystać.

/MK/

Fot. Metro Warszawskie 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content